Hornické muzeum Příbram na televizní obrazovce

Hornické muzeum Příbram je poměrně častým cílem televizních štábů. V jakých pořadech a reportážích se muzeum v poslední době objevilo?

Ze Skanzenu Vysoký Chlumec se v sobotu 8. června vysílala Víkendová Snídaně televize Nova. Diváci se v průběhu pořadu dozvěděli mnoho zajímavých informací z minulosti i současnosti skanzenu a mohli alespoň na dálku pocítit poklidnou atmosféru malebného prostředí historických chalup. Tento díl již není v online vysílání dostupný, malou ukázku ale najdete ve fotogalerii a videu.

V neděli 30. 6. byla v oblíbeném pořadu Toulavá kamera zařazena reportáž o naší nejnovější pobočce Uranový důl Bytíz, která umožnila nahlédnout do venkovního areálu, strojovny a turbokompresorovny. Zdejší technické památky představil ředitel muzea Josef Velfl.
Reportáž si můžete přehrát zde, začíná od 10. minuty.

Pokud vás zajímá, jak to vypadá na povrchu i v podzemí prohlídkového areálu dolu Anna, můžete sem nahlédnout prostřednictvím spotu TV Déčko. Ten vznikl v souvislosti s letní soutěží, do níž se zapojilo i Hornické muzeum Příbram.