Detail akce | Den řemesel

Den řemesel

Den řemesel (5).jpg
28. 7. 2018 Skanzen Vysoký Chlumec  vhodné pro děti
Představení tradičních řemesel spojených s venkovským hospodářstvím a lidovým stavitelstvím.

Areál Skanzenu ve Vysokém Chlumci ožije v sobotu 28. 7. 2018 více než dvěma desítkami řemesel spjatých s venkovským hospodářstvím a lidovým stavitelstvím. Z řemesel, která se uplatnila i při stavbě tohoto skanzenu, bude k vidění práce tesaře, kováře a příprava hliněných omítek. V provozu bude pila na vodní pohon a mlýn.

Dále se můžete těšit na tradiční venkovské řemeslníky, např. na hrnčíře, košíkáře, provazníka, řezbáře, včelaře, přadleny i soustružníka opracovávajícího dřevo na archaickém pružinovém soustruhu. Bude se péct chleba a perníky, předvádět výroba skleněných korálků, voskových svíček, píšťalek, dřevěných násad na nářadí i práce s kukuřičným šustím. Novinkou letošního Dne řemesel bude bednářská dílna, ve které budou vznikat dřevěné džbery, vědra a štoudve.

Program bude doplněn ovystoupení flašinetáře Jana Bondry a folkových hudebních interpretů: Naopak, Terracota, Jakodoma, Alfik&KruppEssen. Na místě bude možné zakoupit tematické suvenýry, med a medovinu, keramiku, dřevěné misky, provazy a další výrobky zúčastněných řemeslníků.  Občerstvení je zajištěno.

Pořádá Hornické muzeum Příbram ve spolupráci s Městysem Vysoký Chlumec a Provaznickým muzeem v Deštné.

Program začíná v 10 a končí v 17 hodin. Vstupné: 40 Kč dospělí, 20 Kč děti, studenti a senioři, 100 Kč rodinné vstupné.

 

Fotogalerie

foto web 1.jpg
foto web 2.jpg
foto web 3.jpg
foto web 4.jpg
foto web 5.jpg
foto web 6.jpg