Detail akce | Havířské šprýmování

Havířské šprýmování

_DSC0796u.jpg
28. 10. 2021 Březové Hory – Ševčinský důl  vhodné pro děti
Při příležitosti státního svátku a Dne Středočeského kraje je v areálu Ševčinského dolu na Březových Horách připraven zábavný program pro děti i dospělé inspirovaný prací, běžným životem i radovánkami březohorských havířů.

Při příležitosti státního svátku a Dne Středočeského kraje ve čtvrtek 28. října 2021 otevírá Hornické muzeum Příbram své expozice i mimopříbramské pobočkyza symbolické vstupné 1 Kč. V areálu Ševčinského dolu bude navíc od 10 do 16 hodin připraven zábavný program s názvem Havířské šprýmování. Ten hravou formou přiblíží práci i každodenní život horníků v době před 150 – 200 lety, kdy příbramské doly na stříbro a olovo zažívaly svoji největší slávu.

Děti i dospělí se mohou těšit na nejrůznější pohybové aktivity, na zábavné hry a kvízy, na havířskou štreku, na jízdu důlním vláčkem nebo na hledání vzorků minerálů na odvalu.  Návštěvníci budou mít dále možnost nahlédnout do dobových tiskovin, zaposlouchat se do havířských písní nebo si vyzkoušet nejrůznější náčiní, které se používalo v hornických domácnostech. V areálu bude také stánek s občerstvením.

Stanoviště budou rozmístěna po venkovním areálu. V případě nepříznivého počasí budou některé aktivity přesunuty do vnitřních prostor.


Ve čtvrtek 28. října 2021 otevírá Hornické muzeum Příbram své expozice i mimopříbramské pobočky rovněž za symbolickou 1 Kč.


Při vstupu na akci návštěvníci starší 6 let musí:

  • doložit negativní RT-PCR test starý nejvýše 7 dní, 
  • doložit negativní RAT antigenní test starý nejvýše 72 hodin,
  • prokázat potvrzením poskytovatele zdravotních služeb podstoupení RAT antigenního testu za dozoru zdravotnického pracovníka prostřednictvím on-line služby s negativním výsledkem nejvýše 24 hodin před konáním akce, 
  • doložit prodělání laboratorně potrvzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než  180 dnů přede dnem konání akce,
  • doložit aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny musí uplynout nejméně 14 dní.

(podmínky se vzhledem k epidemiologické situaci mohou změnit, před návštěvou akce ověřte aktuální stav)