Detail akce | Jarní prázdniny v Hornickém muzeu Příbram

Jarní prázdniny v Hornickém muzeu Příbram

04 - Hornické muzeum Příbram - Důl Anna (zaražený .jpg
4. 2. 2020 – 7. 2. 2020 Hornický skanzen Březové Hory  vhodné pro děti
Komentované prohlídky, zábavný kvíz, výtvarné dílny a další program pro děti i dospělé.

Na jarní prázdniny připravilo Hornické muzeum Příbram zajímavý program pro celou rodinu. Prohlídku Ševčinského dolu si mohou návštěvníci zpestřit zábavným kvízem s hornickou tematikou, v hornickém domečku čeká děti prohlídka obohacená řadou výtvarných aktivit. Ukážeme si, že lidé žili v minulosti sice skromně, ale i přesto se rádi obklopovali krásnými věcmi – malovaným nábytkem, nádobím, látkami a nelitovali námahy ani na takové detaily, jako ručně ryté knoflíky. Vhodné pro děti ve věku 5 -12 let.

Milovníci podzemí si jistě nenechají ujít jízdu důlním vláčkem Prokopskou štolou či prohlídku vodní štoly na dole Vojtěch. Děti i dospělé určitě okouzlí také monumentální historické parní těžní stroje nebo nádherná vyhlídka na panorama Brd z ochozu šachetní budovy Ševčinského dolu, v jehož areálu je mimo jiné k vidění rozsáhlá sbírka minerálů.

Otevřen bude i Památník Vojna Lešetice, pobočka Hornického muzea Příbram. Areály muzea na Březových Horách i Památník Vojna lze navštívit od úterý do pátku od 9 do 16 hodin, poslední prohlídky začínají v 15 hodin.