Detail akce | Malované léto

Malované léto

Malované léto obr.jpg
25. 8. 2018 – 26. 8. 2018 Skanzen Vysoký Chlumec  vhodné pro děti
Výtvarné dílny seznámí děti prostřednictvím historických artefaktů a současných výtvarných technik s lidovým uměním a estetickým cítěním našich předků.

O víkendu 25. 8. – 26. 8. se ve Skanzenu Vysoký Chlumec, pobočce Hornického muzea Příbram, uskuteční výtvarné dílny, které hravou formou přiblíží nejmladším návštěvníkům regionální lidové umění.

Děti v doprovodu rodičů se prostřednictvím historických artefaktů a současných výtvarných technik seznámí s estetickým cítěním našich předků. Zastoupeno bude především umění, se kterým se obyvatelé vesnic setkávali v každodenním životě – barevně vytkávané kanafasy, malovaný nábytek, jemné výšivky čepců, zdobené knoflíky nebo vybíjené železné kování nábytku a vozů. Program doplní výstavka podmaleb na skle instalovaná v obytném stavení z Jiví a keramická dílnička Andrei Novákové z Vysokého Chlumce.  Většina stanovišť je přístupná v rámci volné prohlídky areálu a hospodářských stavení, není proto problém aktivity přizpůsobit individuálním zájmům každého dítěte.

Program bude probíhat od 9 do 18 hodin, vstupné činí 40 Kč pro dospělé, 20 Kč pro děti, studenty a seniory.

 

Fotogalerie

001.jpg
009.jpg