Detail akce | Masopust v Hornickém muzeu Příbram - online

Masopust v Hornickém muzeu Příbram - online

01 - Hornické muzeum Příbram - Masopust v Hornické.jpg
11. 2. 2021 – 16. 2. 2021 Online  vhodné pro děti
Masopustní průvod a lidová veselice, rej masek a žertovné masopustní scénky se každoročně konají v prostředí hornických Březových Hor. V letošním roce se akce bohužel uskutečnit nemůže, její téma Vám však zprostředkujeme online. Více zjistíte po rozkliknutí události.

Jak probíhal masopust v areálu Ševčinského dolu v minulých letech? Na to se můžete podívat v přiložené reportáži z loňské masopustní veselice:


Letos se bohužel nemůžeme zasmát na nádvoří Ševčinského dolu nad scénkami bohutínských maškar; tradiční masopust se měl konat v sobotu 13. 2. Masopustní téma se pokusíme našim příznivcům alespoň částečně zprostředkovat online - nejprve na naší facebookové stránce přinášíme tipy na masky dle "masopustní módy" počátku 20. století: Masopust našich předků - náhled do historie, tipy pro současnost. Inspiraci však můžeme načerpat i ze snímků mladšího data ve fotogalerii.


Mrzí vás, že se letos nemůžete zúčastnit masopustních taškařic? Podívejte se, jaké maškarní převleky si připravili muzejní pracovníci, a pochlubte se nám svojí maskou alespoň na dálku v naší facebookové soutěži! Masku, kterou odborná muzejní komise vyhodnotí jako nejpovedenější, odměníme novým vydáním knihy Památky Příbrami v obrazech od ředitele muzea Josefa Velfla. Kromě toho vylosujeme ještě jednoho šťastlivce, který získá rodinnou vstupenku na vybraný okruh (s platností do konce roku). Další informace a pravidla soutěže zde.

 

Fotogalerie

Maškary v Lázu, 50. léta 20. století, Hornické muzeum Příbram.
Maškary v Lázu, 50. léta 20. století, Hornické muzeum Příbram.
Rytíř smutné postavy, maškary v Obecnici, 1981, soukromá sbírka.
Maškary v Bohutíně, 1976, Hornické muzeum Příbram.