Detail akce | Mezinárodní sympozium Hornická Příbram ve vědě a technice 2010

Mezinárodní sympozium Hornická Příbram ve vědě a technice 2010

IMG_5156.jpg
12. 10. 2010 – 14. 10. 2010 Příbram  
Hornické muzeum Příbram je odborným garantem tradičního setkání odborníků z oblastí historie hornictví, moderních technologií, báňské legislativy a budoucnosti hornické činnosti.

Pravidelné podzimní setkávání odborníků, mezinárodní sympozium Hornická Příbram ve vědě a technice (nejdéle trvající sympozium v ČR na mezinárodní úrovni), seznamuje zúčastněné s novými poznatky a podněty pro další činnost v oboru. Jednání sympozia probíhá v odborných sekcích, které zahrnují široké spektrum problematiky, námětů a zájmů, od poučné hornické historie a tradic, moderních technologických metod, až po aktuální otázky báňské legislativy a budoucnosti báňské činnosti. Hornické muzeum Příbram je odborným garantem a spolupořadatelem sympozia.

Součástí sympozia jsou oblíbené doprovodné akce, například slavnostní hornický večer s tradičním "Skokem přes kůži" nebo exkurze, tentokrát do Muzea Středních Brd ve Strašicích a Podbrdského muzea v Rožmitále pod Třemšínem.

Své příspěvky přednesli v rámci sekce "Evropské hornictví - tradice a památky" též odborní pracovníci Hornického muzea Příbram:

PaedDr. Josef Velfl
K tradiční spolupráci Hornického muzea Příbram a státního podniku DIAMO
K zásluhám příbramského hornictva o vybudování kostelů na Březových Horách

PhDr. Lubomír Procházka, CSc.
Na okraj regionálních soupisů (a průvodců) technických památek v českých zemích

Mgr. Václav Trantina
Výtvarník Zdeněk Sýkora, student Vysoké školy báňské v Příbrami

 

Fotogalerie

IMG_5188.jpg
IMG_5282.jpg
IMG_5303.jpg
IMG_5321.jpg
IMG_5326.jpg
IMG_5386.jpg