Detail akce | Nová zážitková trasa podzemím na dole Anna

Nová zážitková trasa podzemím na dole Anna

07 - Hornické muzeum Příbram - Důl Anna (zaražený .jpg
3. 7. 2016 – 30. 12. 2016 Důl Anna  
Počátkem července byla v Hornickém muzeu Příbram zpřístupněna nová trasa, která návštěvníky zavede na náraziště 1. patra dolu Prokop. Putování historickým podzemím získává díky tomuto zážitkovému okruhu zcela nové kouzlo.

Nově zpřístupněná část podzemí je otevřena veřejnosti od letošní Prokopské pouti. Tato nová trasa vede přes spojovací překop mezi dolem Anna, zaraženým v roce 1789, a jámou Prokop z roku 1832 na náraziště 1. patra tohoto dolu v hloubce 44 metrů. Součástí tohoto okruhu, který vede kolem Jánské jámy pocházející z 1. třetiny 18. století, je část odvodňovací štoly Karla Boromejského, založené patrně v roce 1708. Prohlídka podzemí je díky nové trase rozšířena o dalších 810 metrů: velký okruh podzemím, který spojuje tuto nově zpřístupněnou část s původní trasou Wasserlauf, tak nabízí celých 1560 metrů zážitkového putování historickými důlními díly.

Prohlídky začínají každou hodinu v cáchovně dolu Anna, kapacita je omezena na 15 osob – zejména v letních měsících lze proto doporučit předchozí rezervaci na telefonním čísle 318 630 149.

Tato trasa, jejíž součástí je překonání krátkého úseku po žebříku a projití úzkou štolou, není vhodná pro osoby se sníženou schopností pohybu či trpící klaustrofobií.


 

Fotogalerie

Částečně zasypaná komora vodního kola dolu Prokop
nova_trasa_prokop.jpg
nova_trasa_-_prokop,_ukazka.jpg
nova_trasa_-_prokop,_ukazka_iii.jpg
Komora vodního kola dolu Anna
Štola směřující ke komoře vodního kola a nárazišti dolu Prokop na 1. patře
nova_trasa_-_prokop,_ukazka_ii.jpg
Štola směřující ke komoře vodního kola a nárazišti dolu Prokop na 1. patře
Štola směřující ke komoře vodního kola a nárazišti dolu Prokop na 1. patře
V pozadí náraziště 1. patra dolu Prokop