Detail akce | Režim prohlídek muzea s ohledem na vládní opatření

Režim prohlídek muzea s ohledem na vládní opatření

Prohlídka podzemí.jpg
22. 11. 2021 – 31. 12. 2021  
Prohlídky jsou kapacitně omezeny na maximálně 19 návštěvníků ve skupině. V případě větších skupin je nutné doložit potvrzení o prodělání nemoci nebo o očkování.

Individuální návštěvníci běžných prohlídek muzea budou zařazeni do skupin o maximálně 19 osobách, nepotřebují tak nic prokazovat.


V případě prohlídek pro skupiny o více než 19 návštěvních (zájezdy a další větší skupiny s výjimkou školních kolektivů) a v případě hromadných kulturních akcí je nutné, aby všichni členové skupiny splnili jednu z podmínek:

  • předložení potvrzení o prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů před vstupem do muzea,  
  • předložení potvrzení o aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny, musí uplynout nejméně 14 dní.

Prokázat PCR testem se mohou osoby, které jsou rozočkované, nebo mají lékařsky potvrzenou kontraindikaci k očkování a děti mezi 12 a 18 roky. Bez prokazování na akce a hromadné prohlídky smí děti mladší 12 let a školní kolektivy.

Před návštěvou muzea raději ověřte aktuální stav, podmínky se mohou změnit!


Během návštěvy muzea dodržujterozestupy 1,5 metru, a to jak v expozici a v podzemí, tak i ve venkovních prostorách. Vstup bude umožněn pouze osobám s respirátorem (FFP2/KN95) nebo nanorouškou. Před vstupem bude k dispozici dezinfekční prostředek, který prosím použijte. Respektujte pokyny a doporučení personálu.