- Nejbližší akce a výstavy  |  Zobrazit všechny pořádané akce a výstavy

DSC01866uu.jpg
Velikonoce v hornickém domku 22. 3. 2021 – 4. 4. 2021 Hornický skanzen Březové Hory, hornický domek  vhodné pro děti a školy
Předvádění tradičních velikonočních zvyků v prostředí hornického domku. V případě nepříznivé epidemiologické situace bude téma zprostředkováno online.
máme zavřeno od 18. 12..jpg
Muzeum je od 18. 12. do odvolání uzavřeno 18. 12. 2020 – 21. 3. 2021 Hornický skanzen Březové Hory, Památník Vojna Lešetice
Muzeum od pátku 18. 12. 2020 vzhledem k epidemiologické situaci s ní spjatými opatřeními uzavírá své expozice veřejnosti. V době uzavření muzea pro Vás připravujeme zajímavý online obsah, díky kterému se k nám budete moci alespoň na dálku vydat. Provádíme také údržbu techniky a zatraktivnění vybraných expozic i programů. O dalším vývoji Vás budeme informovat na webu a facebooku.
připravujeme online muzeum - zima2.jpg
Hornické muzeum online 18. 12. 2020 – 21. 3. 2021 Online
Hornické muzeum Příbram je sice v souvislosti s pandemií koronaviru uzavřeno veřejnosti, se svými příznivci však zůstává i nadále v kontaktu. Co vše jsme pro vás připravili?
Minerály.jpg
Nové mineralogické přírůstky do sbírek Hornického muzea Příbram 2. 2. 2021 – 31. 12. 2021 Březové Hory – Ševčinský důl, budova mineralogických sbírek  vhodné pro školy
MUZEUM JE DOČASNĚ UZAVŘENO, VÝSTAVA BUDE ZAHÁJENA AŽ PO JEHO ZNOVUOTEVŘENÍ. Za období posledních 3 let bylo do sbírek získáno několik desítek vzorků zejména z příbramské rudní oblasti. Zejména jde o minerály z příbramského uranového revíru a v menší míře i z březohorského rudního revíru. Jde především o velmi kvalitní vzorky kalcitu, ryzího stříbra, ale i například sádrovce, zeolitů a scheelitu. Ty nejzajímavější z nich jsou součástí této výstavy.
Přenosný mechanický štufnverk s těžní budovou volně inspirovanou historickým areálem dolu Ferdinand. Příbram, autor neznámý, konec 19. století.
Když si havíř nosil práci domů 5. 9. 2020 – 31. 8. 2021 Hornický skanzen Březové Hory, hornický domek  vhodné pro děti a školy
MUZEUM JE DOČASNĚ UZAVŘENO, VÝSTAVU BUDE MOŽNÉ OPĚT NAVŠTÍVIT AŽ PO JEHO ZNOVUOTEVŘENÍ. Havíři při práci v dole často narazili na pěknou "štufu", tj. vzorek minerálu. Nejzajímavější z nich odevzdávali báňským úředníkům obvykle jako ceněné sbírkové vzorky, z nichž se část dostala i do kolekce Hornického muzea Příbram. Některé minerály horníci schovávali buď pro sebe na památku, nebo je schraňovali pro zručnější kolegy, kteří z třpytivých nerostů dokázali vytvořit nejrůznější předměty.
Fárací knížka.jpg
Fárací knížka 1. 8. 2020 – 31. 12. 2021 Hornický skanzen Březové Hory, Památník Vojna Lešetice, Muzeum zlata Nový Knín
Vydejte se s Fárací knížkou po stopách těžby nerostných surovin ve Středočeském kraji. Poznejte tajemství starých dolů, lomů a dalších přírodních krás i archeologických nálezů. Za vyplněnou Fárací knížku získáte dárkový balíček a vstup do posledního z muzeí zdarma.