Neuigkeiten
  - Nejbližší akce a výstavy  |  Zobrazit všechny pořádané akce a výstavy

Kapela Perplex, Chotilské posvícení.jpg
Chotilské posvícení 27. 8. 2022 Chotilské muzeum  geeignet für Kinder
Komponovaný kulturní program. Jeho součástí budou oslavy výročí 95 let od založení Sboru dobrovolných hasičů Chotilsko. Podrobnosti na plakátu v této události.
Cyklistická retrojízda "Zavržická šlapka" 27. 8. 2022
V sobotu 27. 8. 2022 se uskuteční cyklistická „retro“ jízda s názvem Zavržická šlapka pořádaná Osadním výborem Zavržice a místním Sborem dobrovolných hasičů.
Arriva.jpg
Vlakem do muzea - speciální nabídka od Arrivy 1. 7. 2022 – 31. 8. 2022 Hornický skanzen Březové Hory, důl Anna  geeignet für Kinder
Společnost Arriva připravila na léto speciální nabídku. Chystáte-li se k nám vlakem, využijte zvýhodněné jízdenky a vstupenky do areálu dolu Anna. Projedete se zde důlním vláčkem, prohlédnete si monumentální parní těžní stroj a projdete si nádhernou 1,5 km dlouhou trasu podzemím.
Důl Drkolnov - foto Christian Bedeschinski.jpg.jpg.jpg
Kam v horkých letních dnech? Do podzemí! 1. 7. 2022 – 31. 8. 2022 Hornický skanzen Březové Hory  geeignet für Kinder
Přenosný mechanický štufnverk s těžní budovou volně inspirovanou historickým areálem dolu Ferdinand. Příbram, autor neznámý, konec 19. století.
Když si havíř nosil práci domů 5. 9. 2020 – 31. 8. 2022 Hornický skanzen Březové Hory, hornický domek  geeignet für Kinder und Schulen
Havíři při práci v dole často narazili na pěknou „štufu“, tj. vzorek minerálu. Nejzajímavější z nich odevzdávali báňským úředníkům obvykle jako ceněné sbírkové vzorky, z nichž se část dostala i do kolekce Hornického muzea Příbram. Některé minerály horníci schovávali buď pro sebe na památku, nebo je schraňovali pro zručnější kolegy, kteří z třpytivých nerostů dokázali vytvořit nejrůznější předměty.
CCA-21-facebook-event_pribram2.jpg
Česká cena za architekturu 2021 31. 5. 2022 – 31. 8. 2022 Památník Vojna Lešetice
Panelová retrospektivní výstava Česká cena za architekturu 2021 představuje nejúspěšnější stavby oceněné ve stejnojmenné soutěži v předchozích šesti ročnících.
2022_Tady a Tam.jpg
Tady a Tam 2021. Výstava volných fotografií z vězení v Uherském Hradišti 10. 5. 2022 – 4. 9. 2022 Památník Vojna Lešetice: Galerie OPE
Vernisáž se uskuteční 8. května v 16 hodin. Výstavu uvede autor fotografií Miroslav Vavřín a kurátor Pavel Straka, součástí vernisáže bude vystoupení zpěvačky Aidy Mujačič.
V-3.jpg
Když byl rybář ještě kluk aneb Historie rybářského sportu 28. 5. 2022 – 2. 10. 2022 Chotilské muzeum – Drtinova galerie  geeignet für Kinder und Schulen
Výstava návštěvníkům přiblíží vývoj rybářského náčiní a sportu v období 1880 – 1990 se zaměřením na střední Povltaví. K vidění jsou také poutavé historické fotografie.
obr 1.jpg
Od sedláka po domkáře 1. 7. 2022 – 30. 10. 2022 Skanzen Vysoký Chlumec
Výstava věnovaná vesnickým obydlím Petrovicka a Nechvalicka v 17. až 19. století, s důrazem na roubené stavby.
09 - Hornické muzeum Příbram - Důl Anna (zaražený .jpg
Interaktivní prohlídky Prokopské štoly pro děti 2. 4. 2022 – 28. 10. 2022 Hornický skanzen Březové Hory, důl Anna  geeignet für Kinder
Přijďte si zahrát na havíře a prozkoumat tajuplné březohorské podzemí! Hornické muzeum Příbram připravilo program, který ocení zejména rodiny s dětmi, a to speciální prohlídky Prokopské štoly v areálu dolu Anna. Malí návštěvníci se v roli horníků seznámí s prací pod zemí zábavnou interaktivní formou.
DSC02022_.jpg
Poklady ze starých aktovek 1. 5. 2022 – 30. 10. 2022 Muzeum Špýchar Prostřední Lhota  geeignet für Kinder und Schulen
Výstava věnovaná jedné z důležitých částí života dítěte – rokům tráveným ve školních škamnech.
Drhání - výstava.jpg
Anna Baginová: Uzlíky 1. 5. 2022 – 30. 10. 2022 Muzeum Špýchar Prostřední Lhota  geeignet für Kinder
Výstava představí průřez tvorbou dekorativních výrobků zhotovených technikou macramé (neboli drhání). Ve velké šíři jsou zastoupeny různé tvary, velikosti a použití uzlíků. Drhání si budete moci také sami vyzkoušet a vybrané exponáty zakoupit.
foto 01.jpg
Vznik a dvě desetiletí budování Skanzenu Vysoký Chlumec 1. 4. 2022 – 31. 10. 2022 Skanzen Vysoký Chlumec
Výstava ukazuje vznik a zejména proces budování Muzea vesnických staveb středního Povltaví ve Vysokém Chlumci u Sedlčan v letech 2000 – 2020. Ve výběru jsou představeny nejzajímavější obytné, technické a hospodářské stavby transferované do skanzenu především ze Sedlčanska a Voticka.
PAV_9085.jpg
Spolupráce na projektu Ohlédnutí 8. 4. 2022 – 1. 11. 2022
Hornické muzeum Příbram se zapojilo do projektu s názvem „Ohlédnutí“, který je věnován 80. výročí vystěhování regionu ve středních Čechách v době nacistické okupace. Tento projekt je pořádán ve spolupráci se z. s. Mezi řekami, Středočeským krajem, Senátem Parlamentu ČR, Historickým ústavem AV ČR, Vojenským historickým ústavem a dalšími subjekty a také muzei zřizovanými Středočeským krajem: Regionálním muzeem v Jílovém, Muzeem Podblanicka a Hornickým muzeem Příbram.
Hornické muzeum Příbram - programy, archeologie.jpg
Vzdělávací programy pro školy 7. 2. 2022 – 16. 12. 2022  geeignet für Schulen
V Hornickém muzeu Příbram probíhá několik vzdělávacích programů, které jsou vedeny odbornými pracovníky či lektory. Nabídku a informace pro objednání naleznete po rozkliknutí události.
Minerály.jpg
Nové mineralogické přírůstky do sbírek Hornického muzea Příbram 2. 2. 2021 – 30. 12. 2022 Březové Hory – Ševčinský důl, budova mineralogických sbírek  geeignet für Schulen
Za období posledních 3 let bylo do sbírek získáno několik desítek vzorků zejména z příbramské rudní oblasti. Zejména jde o minerály z příbramského uranového revíru a v menší míře i z březohorského rudního revíru. Jde především o velmi kvalitní vzorky kalcitu, ryzího stříbra, ale i například sádrovce, zeolitů a scheelitu. Ty nejzajímavější z nich jsou součástí této výstavy.