MINING MUSEUM BREZOVE HORY
  - Events

Přenosný mechanický štufnverk s těžní budovou volně inspirovanou historickým areálem dolu Ferdinand. Příbram, autor neznámý, konec 19. století.
Když si havíř nosil práci domů 5. 9. 2020 – 30. 9. 2022 Hornický skanzen Březové Hory, hornický domek  suitable for children and schools
Havíři při práci v dole často narazili na pěknou „štufu“, tj. vzorek minerálu. Nejzajímavější z nich odevzdávali báňským úředníkům obvykle jako ceněné sbírkové vzorky, z nichž se část dostala i do kolekce Hornického muzea Příbram. Některé minerály horníci schovávali buď pro sebe na památku, nebo je schraňovali pro zručnější kolegy, kteří z třpytivých nerostů dokázali vytvořit nejrůznější předměty.
Minerály.jpg
Nové mineralogické přírůstky do sbírek Hornického muzea Příbram 2. 2. 2021 – 30. 12. 2022 Březové Hory – Ševčinský důl, budova mineralogických sbírek  suitable for schools
Za období posledních 3 let bylo do sbírek získáno několik desítek vzorků zejména z příbramské rudní oblasti. Zejména jde o minerály z příbramského uranového revíru a v menší míře i z březohorského rudního revíru. Jde především o velmi kvalitní vzorky kalcitu, ryzího stříbra, ale i například sádrovce, zeolitů a scheelitu. Ty nejzajímavější z nich jsou součástí této výstavy.
Hornické muzeum Příbram - programy, archeologie.jpg
Vzdělávací programy pro školy 7. 2. 2022 – 16. 12. 2022  suitable for schools
V Hornickém muzeu Příbram probíhá několik vzdělávacích programů, které jsou vedeny odbornými pracovníky či lektory. Nabídku a informace pro objednání naleznete po rozkliknutí události.
09 - Hornické muzeum Příbram - Důl Anna (zaražený .jpg
Interaktivní prohlídky Prokopské štoly pro děti 2. 4. 2022 – 28. 10. 2022 Hornický skanzen Březové Hory, důl Anna  suitable for children
Přijďte si zahrát na havíře a prozkoumat tajuplné březohorské podzemí! Hornické muzeum Příbram připravilo program, který ocení zejména rodiny s dětmi, a to speciální prohlídky Prokopské štoly v areálu dolu Anna. Malí návštěvníci se v roli horníků seznámí s prací pod zemí zábavnou interaktivní formou.
Arriva.jpg
Vlakem do muzea - speciální nabídka od Arrivy 1. 7. 2022 – 31. 8. 2022 Hornický skanzen Březové Hory, důl Anna  suitable for children
Společnost Arriva připravila na léto speciální nabídku. Chystáte-li se k nám vlakem, využijte zvýhodněné jízdenky a vstupenky do areálu dolu Anna. Projedete se zde důlním vláčkem, prohlédnete si monumentální parní těžní stroj a projdete si nádhernou 1,5 km dlouhou trasu podzemím.
Důl Drkolnov - foto Christian Bedeschinski.jpg.jpg.jpg
Kam v horkých letních dnech? Do podzemí! 1. 7. 2022 – 31. 8. 2022 Hornický skanzen Březové Hory  suitable for children
Přijďte se během horkých letních dnů ochladit do podzemí březohorských dolů – teplota ve štolách se celoročně pohybuje okolo 10 °C.
IMG_2494.jpg
Cyklistická retrojízda 27. 8. 2022  
V sobotu 27. 8. 2022 se uskuteční cyklistická „retro“ jízda s názvem Zavržická šlapka pořádaná Osadním výborem Zavržice a místním Sborem dobrovolných hasičů.
IMG_0052.jpg
Hornické pohádky 15. 10. 2022 Hornický skanzen Březové Hory, důl Anna  suitable for children
Prohlídky tajuplně osvětlené Prokopské štoly doprovázené pohádkami a vyprávěním havířů.
Gambale, důl Vojtěch b.jpg
Koncert sborů Arytmie Praha a Gambale 16. 10. 2022 Hornický skanzen Březové Hory - důl Vojtěch  
Koncert sborů v šachetní budově dolu Vojtěch. Prostředí nádherné průmyslové architektury zdejší národní kulturní památky slibuje nevšední kulturní zážitek. Od 18:00.
_DSC0796u.jpg
Havířské šprýmování 28. 10. 2022 Hornický skanzen Březové Hory - Ševčinský důl  suitable for children
Při příležitosti státního svátku a Dne Středočeského kraje je v areálu Ševčinského dolu na Březových Horách připraven zábavný program pro děti i dospělé inspirovaný prací, běžným životem i radovánkami březohorských havířů.
01 - Hornické muzeum Příbram - Vánoce v hornickém .jpg
Vánoce v hornickém domku 5. 12. 2022 – 16. 12. 2022 Hornický skanzen Březové Hory - hornický domek  suitable for children and schools
Vánoční atmosféra v typickém hornickém obydlí. Vůně pečiva, lidové popěvky, tradiční výzdoba i um tvůrců lidových řemesel.
Hornické muzeum Příbram - Štědrovečerní šichta.jpg
Štědrovečerní šichta v Prokopské štole 5. 12. 2022 – 16. 12. 2022 Hornický skanzen Březové Hory, důl Anna  suitable for children and schools
Ukázka pracovního Štědrého dne v Prokopské štole na dole Anna s jízdou důlním vláčkem a nadílkou v podzemí, tak, jak ji prožívali horníci před sto a více lety.